Takeda vo svete

Budova Takeda Midosuji, sídlo spoločnosti Takeda Pharmaceutical Company, mestská časť Chuo-ku, Osaka, Japonsko

Ako najväčšia farmaceutická spoločnosť v Japonsku a jeden z popredných svetových lídrov v odbore si Takeda kladie za cieľ využívať najnovšie poznatky v medicíne a zlepšovať tak zdravotný stav pacientov na celom svete. Takeda pôsobí vo viac než 70 krajinách sveta a jej pozícia je obzvlášť silná v Ázii, Severnej Amerike, Európe a na nových rýchlo rastúcich trhoch, ako je Latinská Amerika, Rusko a štáty SNS a Čína. Farmaceutické produkty spoločnosti Takeda sú uvádzané na trh v približne 100 krajinách sveta (patria sem i partnerstvá v rámci aliančného marketingu). Celosvetovo sa Takeda nachádza na 12. mieste v predaji liekov na predpis, na 14. mieste v krajinách BRIC (Brazília, Rusko, India a Čína) a 18. mieste v Európe.

Takeda sa v rámci svojej činnosti aktívne zapája do liečby metabolických ochorení, gastroenterologických, onkologických a kardiovaskulárnych chorôb, ochorení centrálneho nervového systému, zápalových ochorení, porúch imunity a liečby bolesti.

Zameriava sa ako na presadenie širokého portfólia svojich produktov na trhu, tak na rýchly rast tržieb z nových výrobkov na mnohých trhoch, ako i na stabilný pokrok v oblasti svojich vysoko konkurencieschopných liekov v posledných fázach výskumu a vývoja.

Ak si chcete pozrieť najnovšiu výročnú správu spoločnosti Takeda Pharmaceutical Company, kliknite sem.

Ďalšie informácie o spoločnosti Takeda sú k dispozícii na webových stránkach www.takeda.com.

Referencia:
[1] Výročná správa spoločnosti Takeda Pharmaceutical Company za rok 2015

 

História spoločnosti Takeda

História spoločnosti Takeda Global

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.

Takeda Pharma